’’Procurile’’ specifikacije novog Honda Africa Twin motocikla

Glasine o većem Honda CRF1100L Africa Twin modelu za 2020. godinu već duže vreme kruže internetom.
U iščekivanju novog motocikla, sada su procurile i neke od njegovih specifikacija.
Nije tajna da Hondu očekuje ažuriranje Africa Twin dvotočkaša. Iako zapremine 998 kubika, agregat proizvodi “samo” 94 KS, što je u rangu adventure modela srednje kategorije kakvi su Triumph Tiger 800 XR/XC, BMW F 850 GS/GS Adventure i KTM 790 Adventure.
Poboljšanja bi trebalo da pripreme japanski model za predstojeće Euro5 emisione standarde.
Pre svega, kapacitet agregata će biti povećan na 1.084 kubika, zahvaljujući povećanju u taktu klipa.Shodno tome će i snaga “skočiti” sa 94 na 101 KS, a obrtni moment sa 99 na 107 Nm.
Africa Twin će najverovatnije biti ponuđena u četiri varijante: standardnoj sa manuelnim prenosom, standardnoj sa DCT opcijom, kao i Adventure Sport sa pomenute dve opcije prenosa.
Adventure Sport modeli više neće imati ogibljenje sa dužim hodom, dok će najprimetnija novina kod njih biti veći rezervoari za gorivo. I dok će standardna varijanta ima rezervoar zapremine 19 litara, u Adventure Sport će moći da se sipa 5 litara benzina više.
Model za 2020. će biti teži od svog prethodnika. Prema dostupnim informacijama, standardna verzija će biti teška 238, a Adventure Sport 240 kilograma. Naravno, to se odnosi na modele sa manuelnim prenosom, dok će DCT opcija dodati 10 kg.

Praktični saveti kako pripremiti motor za zimski san
Usled vremenskih uslova koji u z... Detaljnije »